O naszej firmie

    Firma handlowa METRO powstała w 1990 roku , kiedy po okresie przełomu ustrojowego ustabilizował się wolny rynek w Polsce. Głównym kierunkiem rozwoju firmy jest import i sprzedaż produktów chemicznych dla przemysłu i klientów indywidualnych.
    
W pierwszym okresie działalności, wychodząc naprzeciw głębokim potrzebom rynku podjęliśmy współpracę z amerykańskimi firmami branży chemicznej, importując ich produkty i dystrybuując je na rynku polskim. Wieloletnie doświadczenie w branży pozwoliło osiągnąć ugruntowaną, stabilną i cenioną pozycję na rynku oraz wielu stałych odbiorców. W 2005 roku firma tworząc dział METROCHEM rozszerzyła działalność o handel produktami chemii nieorganicznej .   Zaopatrujemy branże spożywczą, chemiczną, nawozową i kosmetyczną oraz branże chemii gospodarczej w produkty i surowce chemiczne. Wieloletnie kontakty z dostawcami na cały świcie zapewniają konkurencyjne ceny naszych towarów.

    W roku 2012 Metro przyjęło nazwę METROCHEM SPJ.
Jesteśmy polskim dystrybutorem światowego producenta chlorku wapnia TETRA CHEMICALS EUROPE. Gwarancja jakości produktów firmy TETRA pozwala na zaopatrywanie większości rynku branży browarniczej i mleczarskiej w kraju oraz zaopatrywanie firm prowadzących akcje zimowego utrzymania dróg w chlorek wapnia drogowy.

     Magazyny posiadają certyfikaty HACCP i stosujemy procedury HACCP co zapewnia odpowiednią jakość składowania i magazynowania.

METROCHEM SPJ jest również jednym z większych dostawców chlorku wapnia do zimowego utrzymania dróg.

    Zapewniamy naszym odbiorcom:
- własne magazyny zapewniające ciągłość dostaw i krótkie terminy realizacji
- możliwość wysyłki sprawdzonym spedytorem lub własnym transportem
- sprowadzimy dla potrzeb Państwa Firmy dowolne produkty spoza listy

    
Chęć rozwoju oraz duże zapotrzebowanie pozwala na obsługę zarówno dużych odbiorców wielotonowych jak i małe firmy, których potrzeby wahają się w granicach kilkuset kg produktu. Towar dostarczamy w paleto pojemnikach, beczkach, workach 25 kg i big bagach 1000 kg oraz innych wg. potrzeb indywidualnych odbiorców.

     Szybki rozwój oraz znaczne powiększenie asortymentu przyczyniły się do poszerzenia grona naszych odbiorców w wielu krajach europejskich.


Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i kierowania zapytań ofertowych dla poszczególnych interesujących państwa produktów.

        
Kontakt z nami
Dział Sprzedaży Chlorku Wapnia:

E-mail: 
office@metrochem.com.pl

Specjalista ds. sprzedaży :

E-mail: 
office@metrochem.com.pl

Handlowiec:

E-mail: 
office@metrochem.com.pl

Specjalista do spraw logistyki:
Halina Noszczyńska
Telefon: 
E-mail: 
h.noszczynska@metrochem.com.pl